Suurupi muinasjutulist tuletorni ümbritsev mereäärne kinnistu

Pärtli tee 29a, Suurupi küla, Harku vald

2463 M² krunt4 Tuba3 Magamistuba1 500 000 €

Suurupi imekaunis mereäärne elukeskkond peidab endas ühte erilist aaret – Suurupi alumist tuletorni. Kõrgudes uhkelt Harku valla kohal, Suurupi küla rannikul, on see tuletorn kui muinasjutuline valvur, kes vaikse rütmiga merd valvab.

Müügile on tulnud Suurupi alumise tuletorni ümber asetsev elumaja abihoonetega. Enamus hooneid on muinsuskaitse all ja täielikult renoveeritud. Kasutusluba olemas. Kinnistul asetseb kokku 5 hoonet:

1. Elumaja (ehitusalune pind 190m²) Esmane kasutuselevõtu aasta 1911. Elumaja koosseisu kuulub veranda 12,5m², elutuba 66,4m², 2 magamistuba suurusega 22,4m² ning lisaks 1 magamistuba suurusega 13,7m², esik 8,4m², vannituba tualetiga 9,5m² ja tehnoruum 2,2m². Elumajas on olemas soojust salvestav kamin-ahi ning küte on lahendatud läbi vesi-õhk küttesüsteemi (põrandaküte). Elumaja verandat ja vannitoa põrandaid katab maitsekas keraamiline plaat, magamistubade ja elutoa põrandatel tammeparkett.

2. Abihoone / külalistemaja (ehitusalune pind 51m²) Külalistemaja on õdus ning maitsekalt taastatud. Elutoa suurus koos kööginurgaga kokku on 26m². Esik 1,9m², millest juurdepääsud kahele poole panipaika, mille suurused mõlemal 1,1m². Eesruum 1,6m², pesuruum 2,9m² ning wc 2,1m². Külalistemaja küttesüsteem on lahendatud läbi vesi-õhk küttesüsteemi (põrandaküte)

3. Kütusehoidla (ehitusalune pind 26m²) Kütusehoidla ajalugu viib meid tagasi aastasse 1885 ja on täna kasutusel pigem õdusa lisafunktsioonina näiteks väliköögina. Hoidla on maakividest ning punasest tellisest. Maja külje peal on välja ehitatud avar terrass kus võõrustada külalisi või veeta mõnusalt vaba aega.

4. Kaevumaja hoone (ehitusalune pind 3,8m²)

5. Abihoone / seminarimaja (ei ole muinsuskaitse all, ehitusalune pind 58m²). Abihoones on köök-tuba, panipaigad ja tualett. Põrandad on kaetud plaatidega, seinad on värvitud.

Lisaks hoonetele on kinnistul kaunis pergalo, kasvuhoone ning aiamaja. Hooned on kõik renoveeritud ning kinnistu suurusega 2463 m² on kaunilt haljastatud ohtrate lillede ning põõsastega ja väga hästi hooldatud. Kinnistut ümbriteb kaunis valge puitaed automaatse autoväravaga. Paigaldatud on mururobot.

Kinnistul on tsentraalne vesi ja kanalisatsioon, lisaks salvkaev ja tuletorn. Tuletorn asub eraldi kinnistul ja kuulub riigile.

Oled huvitatud! Võta minuga ühendust juba täna ja lähme seda kinnistut vaatama.

Lii Salusaar

Lii Salusaar

LUXUM Uudiskiri

Liitu uudiskirjaga ja ole alati esimesena kursis parimate pakkumiste, oluliste uudiste ja värskete turuülevaadetega!

Uudiskirjaga liitudes nõustud meie privaatsustingimustega.