Eesti on haruldane

Eestisse reisimine on lihtne ja mugav kõikjalt Euroopast - lennates, purjetades, sõites rongi või autoga. Meie vaid 1,3 miljoni elanikuga kodumaa ootab teid avastama meie ürgset loodust, keskaegseid linnu ja Põhjamaade köögikultuuri. Eesti on kõigest Šveitsi suurune, ent siin elab kuus korda vähem inimesi, mistõttu on kõik mõnusalt lähedal, jättes teile rohkem aega põnevateks avastusteks. Eesti kultuuri on rikastanud sajandeid meie paiknemine mitmete kultuuride ristteel, mistõttu kanname endas nii Põhja-, Lääne-, kui Idakultuuri mõjutusi. Pikad suveööd, ürgne loodus, viies aastaaeg ja põnev ajalugu teevad Eesti müstiliseks paigaks, mis kingib unustamatuid mälestusi.

Unikaalne loodus

Unustage end metsikusse loodusesse - ja leidke end tagasi tsivilisatsioonist kõigest silmapilguga. Eestis ootavad avastamist üle 2000 saare, puutumata metsad, peidetud rabalaukad ja peaaegu 3800 km kaunist rannajoont. Üle poole meie riigist on kaetud metsaga ja peaaegu veerand sellest on looduskaitse all, mistõttu on Eesti kogu maailmas parima õhukvaliteediga riikidest lausa neljandal kohal.

Me hindame oma loodust kõrgelt, nii meie majesteetlikke männimetsi kui iidseid rabasid, mis on eestlaste seas populaarsed sihtkohad. Ühtlasi on meie loodus tõeliselt liigirikas - maastikul liikudes võite kohata nii ilveseid kui karusid, rebastest, jänestest ja hirvedest rääkimata. Kevadel ja sügisel kohtab Eestis üle 400 linnuliigi, mis on teinud linnuvaatluse väga menukaks, meelitades kohale inimesi kogu maailmast.

Erakordne toidukultuur

Eesti toidukultuur on välja kasvanud iidsetest traditsioonidest ja puhtast loodusest ning säilitanud oma autentsuse läbi aastasadade. Peame oluliseks, et toiduained oleksid kohaliku päritoluga, värsked ja maitsvad. Meie mitmekesine köök pakub maitserohket paletti, mida on mõjutanud Skandinaavia, Vene ja Saksa köökide mõjud, peegeldades endas meie riigi rikkalikku ajalugu. Erinevaid versioone Eesti rahvustoitudest saab nautida üle kogu Eesti, alates põnevatest talu restoranidest kuni rahvusvaheliselt tunnustatud restoranideni, mis kannavad ka Michelini tärne.

Rikkalik ajalugu

Tallinn on Põhja-Euroopa kõige paremini säilinud keskaegne linn. Meie rikkalikku ajalugu on mõjutanud paljud, alustades viikingitest, kuningatest, kuningannadest ja keskaegsetest kaupmeestest nii Saksamaalt, Rootsist, Taanist kui Venemaalt. Meis on küll sügavalt juurdunud sidemed loodusega, kuid samaaegselt oleme progressiivne ja iseseisev Euroopa Liidu ja NATO liikmesriik ning tuntud oma innovatiivsete digilahenduste poolest. Näiteks toimuvad meie valimised läbi veebi ja oma ettevõtte saab alustada vähem kui tunniga. Paljud on seda juba teinud, nagu näiteks Skype, Bolt ja Wise.

Olematu keelebarjäär

Eesti on üks maailma kõrgeima kirjaoskuse määraga riike ja pea kõik valdavad võõrkeeli, peamiselt inglise ja vene keelt, kuid ka soome, saksa või rootsi keelt. See teeb Eestis elamise lihtsaks ja mugavaks ka välismaalastele. Hiljutised uuringud kinnitavad, et eestlased on Euroopas lausa ühed parimad inglise keele oskajad. Eesti keel kasutab ladina tähestikku, sarnaselt inglise keelele, kuid meil on lisaks unikaalsed tähed nagu õ, ä, ö ja ü. Meie keel on tuntud oma unikaalse meloodilise kõla ja pikkade vokaalide poolest, mistõttu võrreldakse eesti keelt mõnikord naljatledes ka haldjate keelega.

Autentne saunakultuur

Eestist lahkuda ilma traditsioonilist sauna proovimata on võimatu. Esimesed kirjalikud ülestähendused Eesti saunadest pärinevad lausa 13. sajandist. Kuigi UNESCO nimekirja kantud suitsusaun on Eesti saunakultuuri kese ehk kõige eestipärasem elamus, võite alati proovida ka klassikalisemat Soome sauna. Ei ole midagi nauditavamat kui pärast elamusterohket päeva looduses katta end meega ja proovida vihtlemist, mis on meie autentse saunakultuuri oluline osa.

Maailma juhtiv digiühiskond

Eesti on Wiredi poolt nimetatud "maailma kõige arenenumaks digitaalseks ühiskonnaks". Me saame teha peaaegu kõik vajalikud toimingud veebis, näiteks hääletada, maksta makse, allkirjastada dokumente, hankida retsepte ja isegi registreerida ettevõtte. Digiteenuste pakkumine vähendab bürokraatiat, suurendades samal ajal läbipaistvust ja efektiivsust olulistes valdkondades nagu näiteks tervishoid ja haridus. Ühtlasi on Eestis maailma esimene e-valitsus ja me võimaldame e-residentsust kõigile üle maailma. Näiteks on Eesti e-residentide hulgas ka Angela Merkel ja Barack Obama.

Peamised piirkonnad

Eesti on kompaktse suurusega ehk distantsid peamiste linnade vahel on lühikesed, tavaliselt ei ületa need kolmetunnist sõitu. Ühtlasi on meil hästi väljaarendatud infrastruktuur, mis võimaldab kõike mugavalt avastada nii auto, bussi, jalgratta, rongi kui lennukiga, sh isegi jalgsi. See annab võimaluse nautida meie kultuuri, loodust, maastikke ja linnu üle kogu Eesti ilma, et peaks kulutamata üleliigselt aega sõitmisele.

Pealinn Tallinn

Tallinn kannab endas põnevat ajalugu, kaasaegseid mugavusi ja rikkalikke kultuurielamusi. Meie 13. sajandist pärit, suurepäraselt sälinud ja UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Vanalinn on keskaegse arhitektuuri pärl ja Läänemere regiooni vanim pealinn. Vanalinn on aga ümbritsetud modernsest linnasüdamest ning mitmetest trendikatest linnaosadest nagu Noblessner ja Telliskivi. Tallinnas on rohkelt teatreid ja kontserdisaale, armsaid kohvikuid, tipptasemel restorane ja põnevaid meelelahutuskohti, mis teevad Tallinna atraktiivseks sihtkohaks nii kohalikele kui külalistele.

Põhja-Eesti

Põhja-Eesti oma lopsakate metsade, ajalooliste linnade ja armsate kaluriküladega on põhjatu vaatamisväärsuste laegas. Avastamist ootavad nii keskaegsed kindlused, hästi säilinud romantilised mõisad kui lõputud männimetsad, maalilised pargid ja laiad liivarannad. Kaunitel mereäärsetel jalutuskäikudel saate näiteks imetleda miljoneid aastaid tagasi moodustunud lubjakivi panku ning suvel on tore avastada väikeseid saari, mis on põhjaranniku äärde justkui varrukast puistatud ning vaid lühikese paadisõidu kaugusel.

Lõuna-Eesti

Lõuna-Eesti lummab oma sügavsiniste järvedega, mis on peidetud maaliliste mägede ja orgude vahele. Seda piirkonda iseloomustavad muinasjutulised rahvuspargid ja külad ning ajaloolised linnad. Ühtlasi on Tartu, Baltikumi vanim linn ja Euroopa kultuuripealinn 2024, Põhja-Euroopa vanima ülikooli asukoht, ning Otepää on meie olümpiamedalistide peamine treeningpaik. Olgu teie eesmärgiks kultuurisündmused, spordiüritused või looduse nautimine ja spaapuhkused, Lõuna-Eesti pakub seda kõike kõige paremal kujul.

Lääne-Eesti

Pärnu kannab õigusega suvepealinna tiitlit ja Haapsalus rannas võib vesi olla soe nagu järves. Külmade ilmadega asendub mõlemas pikkade traditsioonidega kuurortlinnas suplemine tõhusa mudaraviga. Romantilised kohvikud ning Haapsalu puitpitsiline ja Pärnu funkvilladega arhitektuur kutsuvad jalutama, nautima kunsti ja kultuurisündmusi. Kui neile lisada veel Euroopa kõige liigirikkam linnuvaatluspiirkond Matsalu rahvuspark, viies aastaaeg Soomaa rahvuspargis, Tolkuse raba ning lõputud lõhnavad männimetsad, saad Lääne-Eesti puhkusevõimalustest kokku terve aastaringi.

Saared

Eestis on meresaari lausa 2222, millele lisandub 133 saart siseveekogudes. Meie saartel on võimalus kohtuda eheda pärisloodusega, nautida tõeliselt unikaalset traditsioonilist toitu ning kogeda võrratud loomingut, mis on inspireeritud merest, maast ja metsast. Ühtlasi on näiteks Kihnu elustiil kantud UNESCO pärandi hulka, Vormsi saab uhke olla maailma suurima rõngasristide koguga ning Hiiumaal on maailma vanim lakkamatult töötanud majakas. Rääkimata pikkade traditsioonide ja tipptasemel spaadega kuurortlinnast Kuressaarest Saaremaal.

LUXUM Uudiskiri

Liitu uudiskirjaga ja ole alati esimesena kursis parimate pakkumiste, oluliste uudiste ja värskete turuülevaadetega!

Uudiskirjaga liitudes nõustud meie privaatsustingimustega.